אטרקציות בפריז – כל המידע על מוזיאונים, מונומנטים, שייט על הסיין ועוד

אטרקציות בפריז

כאן תוכלו למצוא את כל המידע על אטרקציות ומוזיאונים בפריז ולקנות כרטיסים מראש (מומלץ מאוד על מנת לא לבזבז זמן יקר בעמידה בתור).

אם אתם מחפשים מידע על תערוכות ספציפיות אני ממליץ להיכנס לדף התערוכות המומלצות בפריז.

במידה ואתם מחפשים מידע על ארמון וורסאי, יורודיסני וכו’ אני ממליץ לכם לגלוש בדף אטרקציות מחוץ לפריז.

ולבסוף, במידה ואתם מחפשים מופעים כגון המולן רוז’ או הלידו אני ממליץ לכם לפנות לדף המופעים והקברטים של פריז.

שימו לב: במידה ואתם לוחצים על אחת מן האופציות למטה והיא לא נפתחת מיד כל מה שצריך לעשות זה לחכות מספר שניות ולנסות שוב. עמכם הסליחה על העיכוב.

בין אם זו הפעם הראשונה שלכם בפריז ובין אם, כמוני, כבר הייתם בעיר האורות עשרות פעמים תמיד יהיו אטרקציות בפריז שלא ניסיתם או לחלופין, כאלו שאהבתם ובא לכם לחזור אליהם. מכיוון שיש כל כך הרבה אטרקציות בפריז חלקן מפורסמות יותר חלקן מפורסמות פחות החלטתי לרכז בשבילכם את האטרקציות העיקריות של עיר האורות במקום אחד כך שתוכלו לתכנן את הטיול שלכם בקלות. לפני שנמשיך הלאה כמה הערות וטיפים:

 • יש לא מעט אטרקציות חינמיות בפריז, נצלו אותם – ממשלת צרפת משקיעה הון עתק בסבסוד מוזיאונים ומונומנטים ולחלק גדול מהם הכניסה היא אפילו בחינם. זוהי דרך נהדרת לחסוך כסף בזמן הטיול מבלי לפגוע בחווית החופשה ועל הדרך לחוות לא מעט מתרבותה של צרפת. כמו כן, שימו לב שלחלק גדול מהאטרקציות בפריז ניתן להיכנס חינם ביום ראשון הראשון של החודש וזו דרך מצויינת לחסוך עוד קצת כסף (אבל זה יבוא על חשבון הזמן שלכם כי התורים באותם ימים יהיו בהתאם).
 • אם אתם מתכוונים לבקר במספר מונומנטים בתשלום אז כדאי לכם להזמין את כרטיס המוזיאונים – מדובר בכרטיס שמאפשר לכם להיכנס ללא תור לכמה עשרות מונומנטים בפריז ובאיל דה פראנס כגון מוזיאון הלובר, שער הניצחון, ארמון וורסאי ועוד. בעיני הכרטיס הזה הוא כרטיס חובה במיוחד לאלו שמטיילים בפריז בפעם הראשונה ורוצים להספיק כמה שיותר מכיוון שהוא יחסוך לכם לא מעט כסף וזמן. לכרטיס עצמו מספר גרסאות (כרטיס ליומיים, ארבעה ימים ושישה ימים) וניתן לקנות אותו כאן.
 • מומלץ לקנות כרטיסים לאטרקציות מראש – יש דבר אחד שיותר יקר בטיול שלכם מכסף וזה הזמן שלכם. הרי כמה זמן תהיו בפריז? מספר ימים אולי שבוע? האם אתם באמת רוצים לבזבז את הזמן היקר שלכם בעמידה בתורים אינסופיים? אם קניתם כרטיסים מראש אז כל הכאב ראש הזה נחסך מכם ותוכלו להיכנס למוזיאון או למונומנט דרך כניסה מיוחדת וללא תור.
 • ולבסוף גילוי נאות: כל כרטיס לאטרקציה (או כרטיס המוזיאונים) שתקנו ממני יזכה אותי בעמלה קטנה. את הכסף שארוויח אשקיע חזרה באתר ואם אצליח להרוויח מספיק כסף מזה אני מבטיח לעבור לגור בפריז ולהקדיש 100% מזמני לכתיבה ב”פרנקופילים אנונימיים”.

אתם מוזמנים לחפש את האטרקציות על המפה (כל אטרקציה מכילה קישור לדף שמכיל יותר מידע ומאפשר להזמין כרטיס). לחלופין אתם יכולים לגלול למטה ולקרוא על כל אחת מן האטרקציות בדף.

מפת האטרקציות של פריז

VEDETTES DU PONT NEUF

.

כתובת: 1 Square du Vert Galant (ליד הפון נף)

מטרו: Pont Neuf

סוג אטרקציה: בתשלום

ימים ושעות פתיחה: כל יום חוץ מיום שלישי בין השעות 1000-2230.

כמה מילים על האטרקציה: זוהי החברת השייט על הסיין המועדפת עלי. לא בגלל שהיא מגיעה למקומות אחרים (אחרי הכל, הסיין הוא אותו סיין והצרפתים הם אותה צרפתים) אלה בגלל המיקום הנהדר בו ניתן לעלות על הסירה. ממש במרכזה של פריז, מתחת לגשר הפון נף. ואם החלטתם להציע שם נישואים אז השייט הזה יספק לכם חגיגה כפולה ומכופלת.

 קניית כרטיס להפלגה

BATEAUX-MOUCHES CRUISE TOUR

כתובת: Pont de l’Alma 

מטרו: Alma-Marceau

סוג אטרקציה: בתשלום

ימים ושעות פתיחה: כל יום חוץ מיום שלישי בין השעות 1015-2230.

כמה מילים על האטרקציה: זוהי החברה שקיבלה זיכיון על המותג באטו מוש (Bateau Mouche), אותן סירות נהר שהומצאו דווקא בליון לכבוד התערוכה בפריז של שנת 1867. המסלול שעושות הסירות דומה לאלו של ה  VEDETTES DU PONT NEUF אך עולים הספינה ליד גשר אלמה (היכן שנהרגה הנסיכה דיאנה) שממוקם לא רחוק ממגדל אייפל. מצד שני ניתן לקנות באתר כרטיסים משולבים לבאטו מוש ולאטרקציות נוספות (כגון מגדל מונפרנאס) כך שמי שמעוניין להנות משתי האטרקציות בו זמנית, יעדיף את שירותי הבאטו מוש.

קניית כרטיס להפלגה | שייט כולל ארוחת צהריים | שייט כולל ארוחת ערב

שיט על קנאל סן מרטן

.

כתובת: Basin La Villette  או מוזיאון אורסיי 

מטרו: Porte de Pantin (למי שרוצה להפליג מלה וילט למוזיאון אורסיי) או Solférino (למי שרוצה לעשות את הכיוון ההפוך).

סוג אטרקציה: בתשלום

ימים ושעות פתיחה: כל יום בשעה 0945 (יציאה ממוזיאון אורסיי) ו 14:30 (יציאה מלה וילט) משך הטיול כשעתיים וחצי.

כמה מילים על האטרקציה: אם כבר עשיתם שייט על הסיין ואתם רוצים לנסות משהו אחר אז מדוע שלא תשוטו על קנאל סן מרטן? מדובר בשייט איטי ומענג מלווה בהסברים היסטוריים על תולדות התעלה אותה ציווה לחפור נפוליון על מנת לחבר בין החלק הצפוני של הסיין לחלק הדרומי.

קניית כרטיס להפלגה

עוד חברות שמספקות שייט על הסיין כולל ארוחת ערב

PARIS EN SCÈNE (החל מ 42 יורו לאדם)

CAPITAINE FRACASSE (החל מ 65 יורו לאדם)

MARINA DE PARIS (החל מ 71 יורו לאדם)

BATEAUX PARISIENS DINNER CRUISE (החל מ-99 יורו לאדם)

YACHTS DE PARIS (ספינת פאר) – מחיר ארוחה החל מ 220 יורו לאדם

 

HOP ON HOP OFF

כתובת: קיימות 9 תחנות בהן אפשר לעלות ולרדת מהאוטובוס

מטרו: לא רלוונטי

סוג אטרקציה: בתשלום

ימים ושעות פתיחה: כל יום.

כמה מילים על האטרקציה: נאמר והגעתם לפריז ליום אחד או אפילו לכמה שעות ואתם מעוניינים לראות במהירות את כל האטרקציות המרכזיות. בדיוק בשבילכם ובשביל סתם אנשים שלא מעוניינים לחוות את פריז ברגל נוצר אוטובוס ה Hop On Hop Off. מדובר באוטובוס דו קומתי שעוצר ב 9 תחנות ועובר בין כל המונומנטים המרכזיים של העיר. האוטובוס מהווה סוג של טיול מאורגן מכיוון שתוכלו להקשיב להסברים על כל אטרקציה. אם תרצו למתוח מעט את הרגליים אתם מוזמנים לרדת מהאוטבוס לטייל ברגל ולעלות עליו שום באחת מהתחנות הבאות.

קניית כרטיס לאוטובוס

History Bus

כתובת: Place de la Concorde

מטרו: Place de la Concorde 

סוג אטרקציה: בתשלום

ימים ושעות פתיחה: כל יום.

כמה מילים על האטרקציה: אופציה חביבה מאוד לכל אוהבי ההיסטוריה שלא רוצים ללכת קילומטרים ברגל. מדובר בשילוב של נסיעה בין המונומנטים העיקריים של פריז בתוספת לסרטים שמוקרנים על חלונות האוטובוס ומספרים לכם בצורה מאוד אינטרקטיבית את ההיסטוריה של פריז.

קניית כרטיס לאוטובוס

 Bustronome

כתובת: 2 Avenue Kléber

מטרו:Boissière

סוג אטרקציה: בתשלום

ימים ושעות פתיחה: כל יום.

כמה מילים על האטרקציה: רוצים לעשות מולטיטאסקינג ולהספיק גם לראות את המונומנטים המרכזיים של פריז וגם לא לפספס את ארוחת הצהריים? בדיוק בשבילכם נוצר הביסטרו-בוס שמשלב מסע ברחבי פריז באוטובוס מפנק במיוחד וגם ארוחת צהריים מהמטבח הצרפת. בקיצור להנות משני העולמות.

קניית כרטיס לאוטובוס

סיור בפריז באמצעות סיטרואן 2CV

כתובת: לא רלוונטי

מטרו: לא רלוונטי

סוג אטרקציה: בתשלום

ימים ושעות פתיחה: כל יום.

כמה מילים על האטרקציה: סיטרואן 2CV הוא ללא ספק הרכב הכי איקוני שנוצר בצרפת ולמרות שחלפו כ-70 שנה מאז שהוא הושק לא מעט אנשים אוהבים אותו ומתגעגעים אליו. אז אם אתם מחפשים דרך מיוחדת ומשעשעת להכיר את פריז מדוע שלא תנסו את הסיור המודרך הזה שיקח אותכם לכל פינה שתרצו בעיר האורות בסטייל צרפתי.

סיור יום | סיור לילה

טיסה בהליקופטר מעל פריז וורסאי

כתובת: לא רלוונטי

מטרו: לא רלוונטי

סוג אטרקציה: בתשלום

ימים ושעות פתיחה: כל יום.

כמה מילים על האטרקציה: אז אחרי שראיתם את פריז ברגל, באוטובוס, בסירה או במכונית, הגיע הזמן לראות אותה מלמעלה! אז אם אתם מחפשים דרך מאוד מיוחדת לראות את חלקה המערבי של פריז ואת וורסאי אתם מוזמנים לנסות את הסיור הזה שמתבצע כולו באמצעות מסוק וכולל הסבר מפורט על הטיסה, מעבר מעל מגדל אייפל ואטרקציות נוספות ואפילו כוסית משקה באמצע הדרך.

קניית כרטיס לטיסה

מוזיאון הלובר

כתובת: Rue de Rivoli, 75001 Paris, France

מטרו: Palais Royal – Musée du Louvre

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: פתוח כל יום חוץ מיום שלישי בין השעות 0900-1800. בימי רביעי ושישי המוזיאון פתוח עד 2145.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון הלובר הוא המוזיאון הגדול ביותר בעולם וללא ספק המוזיאון החשוב בפריז. אל תנסו אפילו לראות את כולו ביום אחד (או אפילו בכמה ימים) כי אין שום סיכוי שתצליחו וכל מה שתקבלו זו “הרעלת אומנות”. במקום זאת אני ממליץ לקבוע מראש את האגפים בהם תבקרו, בהתאם להעדפות האומנותיות שלכם ולנסות לעשות אותם ביום אחד. אם קניתם את כרטיס המוזיאונים אז המלאכה קלה מעט יותר מכיוון שתוכלו להיכנס ולצאת מהלובר מספר בלתי מוגבל של פעמים במהלך התקופה שהכרטיס תקף ולהתרענן בין ביקור לביקור. 

מידע נוסף וקניית כרטיס | סיור מודרך בלובר (באנגלית)

מוזיאון האורנז’רי (MUSÉE DE L’ORANGERIE)

כתובת: Jardin des Tuileries

מטרו:Concorde

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: פתוח כל יום חוץ מיום שלישי בין השעות 0900-1800.

כמה מילים על האטרקציה: אתר חובה לאוהבי האימפרסיוניזם ובמיוחד מונה מכיוון שכאן מוצגת יצירתו חבצלות המים. מעבר ליצירות של מונה תוכלו למצוא כאן גם יצירות של מאטיס, רנואר ופיקאסו.  

מידע נוסף וקניית כרטיס

הקונסיירז’רי (Conciergerie)

כתובת: 2 Boulevard du Palais

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

מטרו: Cité

ימים ושעות פתיחה: פתוח כל יום בין השעות 0930-1800.

כמה מילים על האטרקציה: הקונסיירז’רי נבנה במהלך ימי הביניים ועם השנים הפך לבית כלא מפורסם בו בילתה מארי אנטואנט את חודשי חייה האחרונים. בעיני זהו מקום מרתק ואתר חובה למי שמטייל באיל דה לה סיטה. הסיבה לכך היא לא רק בגלל ההיסטוריה של האסירים שלו אלא בגלל שהוא מהווה את אחד הדוגמאות היחידות ששרדו מארכיטקטורה של ימי הביניים. באתר יש שתי אופציות עיקריות: לקנות כרטיס רק לקונסיירז’רי או כרטיס משולב לסן שאפל ואני ממליץ בחום על האופציה השנייה על מנת להשלים את המסע בזמן לימי הביניים.

מידע נוסף וקניית כרטיס

כנסיית הסיינט שאפל (Sainte-Chapelle)

כתובת: 8 Boulevard du Palais

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

מטרו: Cité

ימים ושעות פתיחה: פתוח כל יום בין השעות 0900-1700. בקיץ הסיינט שאפל נסגרת ב 1800.

כמה מילים על האטרקציה: הסיינט שאפל נבנתה על ידי המלך לואי ה-9 על מנת לאכסן את כתר הקוצים של ישו אותו הוא האמין שהוא קנה. הכנסייה שופצה במהלך המאה ה-19 והיום ניתן למצוא בה את הויטראז’ים היפים ביותר בפריז. אין ספק שמדובר באתר חובה במיוחד לחובבי הארכיטקטורה הגותית. על מנת להפיק את מקסימום ההנאה אני ממליץ להגיע בשעות בהן יש תאורה טובה.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מרכז פומפידו (CENTRE POMPIDOU)

כתובת:  39 Boulevard de Sébastopol

מטרו: Rambuteau

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: פתוח כל יום בין השעות 1100-2100 חוץ מיום שלישי. ביום חמישי המוזיאון פתוח עד 2300.

כמה מילים על האטרקציה: האומנות המודרנית ממני והלאה, אולם בעקבות טיול עם נולי עומר התחלתי דווקא לסמפט את המקום. אוהבי האומנות המודרנית ימצאו כאן שלל תערוכות קבועות ומתחלפות של אומנים מהמאה ה-20 וה-21 ואלו שפחות מתחברים מוזמנים לעלות על גג המוזיאון, לשתות קפה ולהנות מנוף נהדר של פריז.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מגדל ז’אן ללא פחד (TOUR JEAN SANS PEUR)

כתובת:  20 Rue Étienne Marcel

מטרו:Étienne Marcel

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: פתוח בין 1330-1800 בימי ראשון, רביעי, חמישי, שישי ושבת.

כמה מילים על האטרקציה: אחד מהשרידים האחרונים של פריז הימי ביניימית. מדובר במגדל שהיה שייך לארמון של דוכס בורגונדי “ז’אן חסר הפחד”, אשר היה אחראי לפרוץ מלחמת אזרחים עקובה מדם בצרפת של המאה ה-15. היום משמש המגדל למוזיאון העוסק בתולדות דוכסי בורגונדי ומהווה את אחד המוזיאונים היותר מקסימים והפחות מוכרים של עיר האורות.

מוזיאון פיקאסו

כתובת:  5 Rue de Thorigny

מטרו:Saint-Sébastien-Froissart, Filles du Calvaire

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: בין שלישי לשישי המוזיאון פתוח בין 1030-1800 ובשבת וראשון המוזיאון פתוח בין 0930-1800. סגור ביום שני.

כמה מילים על האטרקציה: המוזיאון נמצא בארמון מרשים מהמאה ה-17 עליו ניתן לקרוא כאן והוא מהווה אתר חובה לאוהבי אומנות מודרנית בכלל ופיקאסו בפרט. המוזיאון ידוע בתורים הארוכים שלו ולכן מומלץ מאוד לקנות כרטיס מראש. מומלץ לשלב את הביקור במוזיאון במידה ואתם עושים את מסלול הטיול בעקבות פיקאסו.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון קרנבלה (CARNAVALET)

כתובת:  16 Rue des Francs Bourgeois

מטרו: St. Paul

סוג מוזיאון: חינמי

ימים ושעות פתיחה: המוזיאון סגור לשיפוצים עד סוף 2019. ברגע שהמוזיאון יפתח מחדש אוסיף את שעות הפתיחה.

כמה מילים על האטרקציה: זהו המוזיאון האהוב עלי ביותר בפריז. רוצים לדעת מדוע? קראו את הכתבה הזאת.

אתר המוזיאון

מוזיאון קונייאק ג’יי (COGNAC-JAY)

כתובת:  8 Rue Elzevir

מטרו: St. Paul

סוג מוזיאון: חינמי

ימים ושעות פתיחה: כל יום חוץ משני בין 1000-1800.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון חינמי ולא מוכר כל כך בלב רובע המארה, אשר מכיל לא מעט יצירות אומנות מהמאות ה-17 וה-18.

אתר המוזיאון

בית ויקטור הוגו (MAISON VICTOR HUGO)

כתובת: 6 Place des Vosges

מטרו: St. Paul

סוג מוזיאון: חינמי

ימים ושעות פתיחה: כל יום חוץ משני בין 1000-1800.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון חינמי המוקדש כולו לחייו של הסופר ויקטור הוגו. המוזיאון נמצא בפלאס דה ווז’ המקסימה והוא חלק בלתי נפרד מהמסלול של אלו שמטיילים בפריז בעקבות הסופר המדהים הזה.

אתר המוזיאון

הפנתיאון (PANTHEON)

כתובת:  Place du Panthéon

מטרו:Cardinal-Lemoine, Maubert-Mutualité

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: כל יום בין 1000-1800 ובין אפריל לספטמבר המקום פתוח עד 1830.

כמה מילים על האטרקציה: מקום חובה לחובבי ההיסטוריה הצרפתית מכיוון שכאן קבורים כל גדולי האומה הצרפתית (ויקטור הוגו, אמיל זולא ועוד). מומלץ לבקר כאן אם אתם עושים את מסלול הטיול בפריז בעקבות המינגווי ואם אתם כבר שם אל תפספסו את כנסיית Saint Étienne du Mont המקסימה.

מוזיאון ימי הביניים של קלוני (Musée de Cluny)

כתובת:  6 Place Paul Painlevé

מטרו: Maubert-Mutualité

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: 1000-1745. סגור בימי שלישי.

כמה מילים על האטרקציה: המוזיאון נמצא באוטל דה קלוני, הבניין השני הכי עתיק בפריז ועוסק באומנות ימי הביניים. המוצגים המפורסמים ביותר שם הוא שטיח הקיר “הגבירה עם החד קרן” ופסלי מלכי יהודה המקוריים מכנסיית הנוטרה דאם, אשר נדמה שנהרסו בזמן המהפכה הצרפתית ונמצאו לפני מספר עשורים בדירה פריזאית ברובע ה-9. מוזיאון חביב מאוד בעיני שמתאים לחובבי ההיסטוריה ולפרנקופילים מתקדמים.

מוזיאון המשטרה של פריז

כתובת:  4 Rue de la Montagne Sainte Geneviève

מטרו: Maubert-Mutualité

סוג מוזיאון: חינמי

ימים ושעות פתיחה: פתוח בין שני לשישי בשעות 0900-1700.

כמה מילים על האטרקציה: אחד המוזיאונים ה”סודיים” שלי שמספר את סיפורה של משטרת פריז ומלחמתה בפשע. כאן תוכלו למצוא לא מעט דברים מעניינים כמו הלהב של הגיליוטינה הראשונה, מדים של שוטרים מהמאה ה-18 ואת סיפורי הפשע הגדולים ביותר של פריז. מומלץ לשלב את המוזיאון החינמי הזה בזמן שאתם מטיילים ברובע הלטיני.

אתר המוזיאון

 

מוזיאון דלקרואה (Musée national Eugène Delacroix)

כתובת: 6 Rue de Furstenberg

מטרו: Saint Germain des Pres

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: כל יום בין 0930-1700.

כמה מילים על האטרקציה: אז’ן דלקרואה הוא אחד מהציירים הרומנטיים המפורסמים ביותר ונודע לנו במיוחד בזכות ציורו “החירות מובילה את העם”. כאן בכיכר פריסטנברג המקסימה במקום בו שכן הסטודיו האחרון שלו ישנו מוזיאון קטן ומקסים המוקדש לחייו וליצירתו וכולל את ביתו, הסטודיו וגן קטן שאותו עיצב. שימו לב שבמידה וקניתם כרטיס ללובר תוכלו לבקר בו (במידה וביקרתם בלובר באותו יום). כמו כן ניתן לבקר במקום באמצעות כרטיס המוזיאונים.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מגדל אייפל (TOUR EIFFEL)

מגדל אייפל - מידע, כרטיסים ומלונות בפריז שקרובים אליו

כתובת: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France

מטרו: Champ de Mars Tour Eiffel, Bir-Hakeim Grenelle

סוג אטרקציה: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: כל יום  בין השעות 0930-2300.

כמה מילים על האטרקציה: אין ספק שמדובר ב”אם כל האטרקציות” של פריז, האטרקציה שבלעדיה אף טיול לעיר האורות איננו שלם. איך הצלחתי לבקר בפריז יותר מ-20 פעם ולא לטפס על מגדל אייפל והאם זה אומר שבכלל הייתה אי פעם בעיר האורות? אלוהים יודע!

קניית כרטיסים למגדל אייפל

מוזיאון אורסיי (MUSÉE D’ORSAY)

כתובת: 1 Rue de la Légion d’Honneur

מטרו: Musée d’Orsay, Solférino

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: כל יום חוץ מיום שני בין השעות 0930-1800. ביום חמישי המוזיאון נסגר ב 2145.

כמה מילים על האטרקציה: רוב האנשים באים לכאן על מנת לצפות ביצירות של האימפרסיונסטים אולם אני מגיע לכאן דווקא על מנת להנות מיצירתם של קודמיהם כגון אנגר (Ingres) וקורבה (Courbet). זהו ללא ספק אחד המוזיאונים בהם כמעט חובה לקנות כרטיס מראש מכיוון שאחרת תיתקעו זמן רב בתור.

מידע נוסף וקניית כרטיס | סיור מודרך במוזיאוןסיור מודרך + ארוחת גורמה במוזיאון

מוזיאון לגיון הכבוד (MUSÉE DE LA LEGION D’HONNEUR)

כתובת: 2 Rue de la Légion d’Honneur

מטרו: Musée d’Orsay, Solférino

סוג מוזיאון: חינמי

ימים ושעות פתיחה: רביעי עד ראשון בין השעות 1330-1800.

כמה מילים על האטרקציה: בעיני מדובר באחד הפנינים הנסתרות של עיר האורות. המוזיאון החינמי הזה ששוכן בארמון מהמאה ה-18 חוסה בצילו של מוזיאון אורסיי וכתוצאה מכך רבים לא שמים לב אליו וחבל. אם תקדישו למוזיאון הזה כשעה או שעתיים מזמנכם תגלו היסטוריה מרתקת של מסדרי אבירים ושל מסדר לגיון הכבוד שיצר נפוליון. מומלץ בחום.

אתר המוזיאון

ארמון האינוולידים, מוזיאון הצבא הצרפתי וקברו של נפוליאון (LES INVALIDES)

כתובת: 129 Rue de Grenelle

מטרו: La Tour-Maubourg, Varenne

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: כל יום  בין השעות 1000-1800 ובחורף בין 1000-1700.

כמה מילים על האטרקציה: ארמון האינוולידים (פצועי המלחמה) נבנה על ידי לואי ה-14 על מנת  לשכן חיילים שנפצעו במלחמות אותן הוא ניהל. כיום משמש המתחם לשורה של מוזיאונים בינהם מוזיאון המלחמה ומוזיאון המפות. הכנסיה המפוארת עם הכיפה המוזהבת היא מקום קבורתו של נפוליון. אין ספק שמדובר באתר חובה לחובבי היסטוריה צבאית ולכאלו שנמצאים בפריז בפעם הראשונה.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון רודן (MUSEE RODIN)

כתובת: 77 Rue de Varenne

מטרו:  Varenne

סוג מוזיאון: בתשלום

ימים ושעות פתיחה: כל יום  בין השעות 1000-1800 ובחורף בין 1000-1700.

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

כמה מילים על האטרקציה: אחד המוזיאונים האהובים ביותר על תושבי פריז הן בזכות היצירות המוצגות בו והן בזכות הארמון והגן המקסימים. לא במקרה בחר ידידי יואל תמנליס בגן המוזיאון, היכן שנמצא פסל “האדם החושב” בתור אחד המקומות הטובים ביותר בפריז להציע בהם נישואים.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון גדת בראנלי ע”ש ז’אק שיראק (MUSÉE DU QUAI BRANLY)

כתובת: 37 Quai Branly

מטרו: Iéna,  Alma-Marceau

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: כל יום חוץ מיום שני בין השעות 1100-1900. בחמישי,  שישי ושבת המוזיאון נסגר ב 2100.

כמה מילים על האטרקציה: המוזיאון שנמצא לא רחוק ממגדל אייפל מכיל את האוסף הגדול ביותר בצרפת של אומנות לא אירופאית מאסיה, אפריקה אוקייניה ואמריקה.

מידע נוסף וקניית כרטיס

שער הניצחון (ARC DE TRIOMPHE)

כתובת:Place Charles de Gaulle

מטרו:Charles de Gaulle-Etoile

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: בין אפריל לסוף ספטמבר שער הניצחון פתוח למבקרים בין 1000-2300. בשאר החודשים שער הניצחון פתוח עד 2230.

כמה מילים על האטרקציה: שער הניצחון הפרויקט המפורסם ביותר של נפוליון ה-1 הוא אחד מהמונומנטים המפורסמים ביותר של עיר האורות. קניית הכרטיס תאפשר לכם לטפס עליו במעלית ולא במדרגות, להנות מהמוזיאון הקטן למעלה וכמובן מנוף מדהים שנשקף מהפסגה.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון ז’אקמאר אנדרה

כתובת:158 Boulevard Haussmann

מטרו: Miromesnil

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: כל יום בין 1000 ל- 1800. בשני המוזיאון פתוח עד 2030.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון קטן מקסים ולא מוכר שמסתתר לו בארמון מהמאה ה-19 בשדרות אוסמן. במוזיאון הזה תוכלו למצוא יצירות אומנות מהמאות ה-16, 17 וה-18 לצד תערוכות מתחלפות.

מידע נוסף וקניית כרטיס

המוזיאון הגדול של הבושם (LE GRAND MUSÉE DU PARFUM)

כתובת: 73 Rue du Faubourg Saint-Honoré

מטרו:Miromesnil או Saint-Philippe du Roule

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: פתוח בין הימים שלישי לראשון בין השעות 1030-1900. ביום שישי המוזיאון פתוח עד 2200.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון הבושם ממוקם בארמון (Hotel Particulier) אחת השכונות הכי שיקיות של פריז, פובור סן אונורה. להבדיל ממוזיאונים אחרים בהם אסור לגעת במוצגים, מדובר במוזיאון אינטרקטיבי למדי שיפעיל את כל החושים שלכם ובמיוחד את חוש הריח.

מידע נוסף וקניית כרטיס

 

האופרה של פריז (PALAIS GARNIER)

כתובת: פינת הרחובות Scribe ו- Auber

מטרו: Opéra, Auber

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: כל יום בין השעות 1000-1630.

כמה מילים על האטרקציה: אחד מאתרי החובה בעיניי. הוד, הדר ופאר ניאו בארוקי שמשאיר אותכם פעורי פה. שימו לב: לפני שבאים יש לבדוק האם בשעת הביקור שלכם מתקיימת חזרה. אם כן, אז בואו בפעם אחרת מכיוון שאז לא תוכלו להיכנס לאולם הראשי ותאלצו להסתכל עליו דרך חור הצצה בקיר (לא בדיוק חוויה מלבבת).

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון השעווה (MUSÉE GRÉVIN)

https://youtu.be/ZiR5eJGpN5s

כתובת: 10 Boulevard Montmartre

מטרו: Richelieu-Drouot, Grands Boulevards

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: כל יום בין השעות 1000-1830. בסופי שבוע המוזיאון פתוח עד 1900.

כמה מילים על האטרקציה: 50 שנה אחרי שמדאם טוסו הציגה את פסלי השעווה שלה בלונדון פתח מסייה גרבן (Grevin) את מוזיאון השעווה שלו בבולבאר מונמארטר ושם הוא נמצא עד היום. תוכלו למצוא שם כ-2,000 פסלי שעווה של כל הסלבריטיז הצרפתיים והעולמיים מהעבר וההווה כגון אדית פיאף, איינשטיין, דה גול וברט פיט. מומלץ לביקור עם ילדים או בזמן סיור פסאז’ים באזור..

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון הבושם של פראגונר ( MUSÉE DU PARFUM DE FRAGONARD)

כתובת: 3-5 Square Louis Jouvet

מטרו: Opéra, Auber

סוג מוזיאון: חינמי

ימים ושעות פתיחה: פתוח בין הימים שני לשבת בין השעות 0900-1800 (הביקור האחרון מתחיל ב 1700).

כמה מילים על האטרקציה: המקום נקרא מוזיאון הבושם של פראגונר אך הוא משמש יותר בתור חנות מפעל שבה מנסים למכור לכם (בהצלחה יתרה) בשמים. למרות זאת מדובר בחוויה מומלצת הן מכיוון שהמבנה עצמו מאוד יפה  (מדובר במבנה מתקופת נפוליון השלישי ובו התגוררה בעבר הזמרת מריה קאלאס) ומכיוון שאכן ניתן ללמוד פה לא מעט על נושא הבושם. והכי חשוב: מדובר במוזיאון חינמי.

מוזיאון החיים הרומנטיים ( MUSÉE DE LA VIE ROMANTIQUE)

כתובת:16 Rue Chaptal

מטרו: Pigalle

סוג מוזיאון: חינמי

ימים ושעות פתיחה: המוזיאון סגור כרגע לשיפוצים. ארשום את שעות הפתיחה ברגע שיפתח מחדש.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון קטן וחמוד לא רחוק מאזור פיגאל והמונמרטר. אפשר לקרוא עליו בכתבה הזאת.

אתר המוזיאון

מוזיאון השוקולד (Choco-Story)

כתובת: 28 Boulevard de Bonne Nouvelle

מטרו:Bonne Nouvelle

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: כל יום בין השעות 1000-1800.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון שמוקדש כולו לשוקולד. החל מההיסטוריה שלו, דרך דרכי ההכנה השונות, פרסומות לשוקולד וכמובן, איך אפשר בלי, טעימות!

מוזיאון אדית פיאף (Musée Édith Piaf)

כתובת: 5 rue Crespin du Gast

מטרו: Parmentier

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: שני-רביעי 1300-1800. ביום חמישי פתוח מ 1000-1200.

כמה מילים על האטרקציה: מקום חובה לאוהבי אדית פיאף ושירתה. מדובר בדירה קטנה שמנוהלת על ידי ברנאר מרשואה, שהכיר את אדית פיאף עוד בחייה והפך את המקום למקדש לזכרה של הזמרת המפורסמת.

 

מוזיאון הקולנוע בסינמטק של פריז (Cinémathèque française)

כתובת: 51 rue de Bercy

מטרו: Gare de Lyon

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: שני-רביעי 1200-1800.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון המוקדש כולו לקולנוע הצרפתי ומציג את ההיסטוריה שלו החל מסרטיהם של האחים לומייר ועד ימינו.

 

בית החרושת של הגובלנים (Manufacture des Gobelins Paris)

כתובת: 42 Avenue des Gobelins

מטרו: Gobelins

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: כל יום בין השעות 1100-1800 להוציא יום שני.

כמה מילים על האטרקציה: הגובלנים הם שטיחי קיר מרהיבים שהחלו להיווצר בשלהי המאה ה-15 והגיעו לשיאם במאות ה-17 וה-18. במוזיאון הזה תוכלו למצוא דוגמאות של שטיחי קיר שנוצרו בצרפת במהלך השנים והסברים על כיצד שטיחים כאלו נעשים גם היום בעבודת יד.

מידע נוסף וקניית כרטיס

 

הקטקומבות של פריז

.

כתובת: 1 Avenue du Colonel Henri Rol-Tanguy

מטרו: Denfert – Rocherau

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: כל יום בין השעות 1000-2000 להוציא יום שני.

כמה מילים על האטרקציה: מדובר ברשת של תעלות שנחצבו מתחת לפריז והפכו בשלהי המאה ה-18 למקום קבורתם האחרונה של מליוני שלדים שהועברו לשם משלל בתי הקברות בתוך פריז. היום ניתן לטייל בחלק מהקטקומבות, לראות פירמדות של עצמות ולשמוע את הסיפורים הביזאריים שהתחרשו שם. לא לבעלי לב חלש ואנשים קלסטרופובים.

מידע נוסף וקניית כרטיס | סיור מודרך בקטקומבות

מגדל מונפרנאס (TOUR MONTPARNASSE)

כתובת: 33 Avenue du Maine

סוג אטרקציה: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

מטרו: Montparnasse-Bienvenue

ימים ושעות פתיחה: פתוח כל יום בין השעות 0930-2300.

כמה מילים על האטרקציה: מגדל מונפרנאס הוא ללא ספק אחד הבניינים המכוערים ביותר בפריז (יש הטוענים שהוא ככל הנראה קוטף את הפרס הראשון בתחרות הכיעור). לכן עליה על מגדל מונפרנאס צופנת בחובה שני יתרונות. היתרון הראשון הוא העובדה שכשאתם נמצאים על גג הביניין אתם לא רואים אותו והיתרון השני, החשוב לא פחות, הוא הנוף המדהים של פריז שנשקף משם.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון איב סן לורן (Yves Saint Laurent)

כתובת: 5 Avenue Marceau

מטרו: Alma-Marceau

סוג אטרקציה: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: פתוח כל יום חוץ מיום שני בין השעות 1100-1800 (חוץ מיום שישי שאז הוא פתוח עד 2100).

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון הנמצא בבניין מאוד אלגנטי המוקדש למעצב הגאון איב סן לורן. במוזיאון תגלו יותר מ-50 דגמים של השמלות והאקססוריז הכי מפורסמים שהוא יצר ותוכלו לבקר גם בסטודיו בו הוא עבד. מוזיאון חובה לאוהבי האופנה.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון האדם (MUSÉE DE L’HOMME)

כתובת:17 Place du Trocadéro et du 11 Novembre

מטרו: Trocadéro

סוג אטרקציה: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: פתוח כל יום חוץ מחמישי בין השעות 1000-1800.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון שנמצא באחד המיקומים הכי יפים בפריז ממול למגדל אייפל ושמציג את ההיסטוריה של התפתחות האדם. מוזיאון מעולה לילדים חובבי מדע בגלל העיסוק שלו במגוון תחומים מרתקים ובהם גנטיקה, תרבות אנטרופולוגיה ועוד.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון היין (MUSÉE DE VIN)

כתובת: 5 Square Charles Dickens

מטרו: Passy

סוג אטרקציה: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: פתוח בין שלישי לשישי בין השעות 1000-1800.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון קטן שמסתתר לו במרתף יינות של נזירי מנזר פאסי ברובע ה-16. המוזיאון עוסק בהיסטוריה של הכנת היין ומכיל כ 2,200 מוצגים. בסוף הסיור אתם מוזמנים לטעימת יינות.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון לואי ויטון (FONDATION LOUIS VUITTON)

כתובת: 8 Avenue du Mahatma Gandhi, 75116 Paris, France

מטרו: אין

סוג אטרקציה: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: שני, רביעי וחמישי 1100-2000. שישי 1100-2100, שבת וראשון 0900-2100. סגור ביום שלישי.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון לאומנות מודרנית שנפתח בסערה לפני מספר שנים ומאז הפך לאחד מאתרי החובה (במיוחד לפרנקופילים מתקדמים). אישית עוד לא ביקרתי בו כך שקצת קשה לי לכתוב עליו אבל קיבלתי עליו המלצות מלא מעט פרנקופילים

מוזיאון הנר (Musée Henner)

כתובת: 43 Avenue de Villiers

מטרו: Malsherbes

סוג אטרקציה: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: כן

ימים ושעות פתיחה: שני עד שבת 1100-1800.

כמה מילים על האטרקציה: מוזיאון השוכן בבניין מרשים מהמאה ה-19, לא רחוב מפארק מונסו ומציג את יצירותיו של הצייר ז’אן ז’אק הנר (1829-1905), אשר נחשב בזמנו לאחד הציירים החשובים ביותר של המאה ה-19.

 

מוזיאון דאלי (ESPACE DALÍ)

כתובת: 11 Rue Poulbot

מטרו: Abbesses

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: כל יום בין השעות 1000-1800. ביולי אוגוסט המוזיאון נסגר ב 2000.

כמה מילים על האטרקציה: סלבדור דאלי הוא ללא ספק האומן הסוריאליסטי החשוב והמפורסם ביותר בעולם. במוזיאון הזה, שנמצא מרחק מספר צעדים מכיכר טרטר (Place du Tertre) המפורסמת שבמונמארטר תמצאו את אוסף היצירות הגדול ביותר של דאלי בצרפת.  שימו לב: שהמוזיאון נסגר לשיפוצים ויפתח שוב ב-15 אפריל 2018.

מידע נוסף וקניית כרטיס

מוזיאון המונמארטר (Musée de Montmartre)

https://youtu.be/3SS8MJ6g8xY

כתובת: 12-14 Rue Cortot

מטרו: Abbesses

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: שני עד שבת 1000-1800.

כמה מילים על האטרקציה: בבניין בו התגוררו רנואר ועוד כמה מהציירים הבולטים של פריז מהמאה ה-19, נמצא היום מוזיאון מונמארטר שמספר סיפורו של המקום שהפך למרכז הבוהמה בפריזאית. תוכלו למצוא שם יצירות של סוזן וולדאון, אוטרילו, טולוז לוטרק ואחרים יחד עם פוסטרים וחפצים נוספים שמספרים את סיפורם של האנשים המרתקים הללו. מקום חובה לחובבי האומנות.

מידע נוסף וקניית כרטיס

ביקור במוזיאון המוזיקה ובניין התזמורת הפילהרמונית של פריז 

כתובת: 221 Avenue Jean-Jaurès

מטרו: Porte de Pantin

סוג מוזיאון: בתשלום

כלול בכרטיס המוזיאונים והאטרקציות: לא

ימים ושעות פתיחה: שבת וראשון.

כמה מילים על האטרקציה: בניין התזמורת הפילהרמונית של פריז תוכנן על ידי האדריכל ז’אן נובל ונמאז פתיחתולקהל הרחב בשנת 2015 הוא נחשב לאחד מהמבנים המודרניים המסקרנים ביותר בפריז. אם תרצו תוכלו לבקר בו, לשמוע את הסיפורים מאחורי הקלעים לגבי בנייתו ולבסוף לבקר גם במוזיאון המוזיקה שמכיל כ-1000 כלי נגינה שונים. מוזיאון חובה לאוהבי המוזיקה.

מידע נוסף וקניית כרטיס

זהו הרובע היחידי בפריז בו לא יכולתי למצוא ולו מוזיאון אחד הראוי לשמו. האטרקציה היחידה במקום היא בית הקברות של פר לשז והיא חינמית לחלוטין ומומלצת מאוד.

מתכננים טיול בפריז? הנה עוד כמה כתבות שיכולות ממש לעזור לכם:​

8 מחשבות על “אטרקציות בפריז – כל המידע על מוזיאונים, מונומנטים, שייט על הסיין ועוד”

 1. צבי, תודה רבה גם פה
  שאלות על כרטיס האתרים:
  האם הוא מקנה גם קדימות בתורים?
  האם צריך לגשת לקופה ולהראות אותו ולקבל כרטיסים חינם, או שפשוט מראים אותו בכניסה לאתרים?

  1. צבי חזנוב

   היי דלית. היתרון הגדול ביותר של כרטיס האתרים זו העובדה שהוא מכניס אנשים בכניסה נפרדת שבה כמעט ואין שום תור. ברגע שהפעלת את כרטיס המוזיאונים אין לרוב צורך לגשת לקופה אלא פשוט להראות אותו לשומר ולהיכנס.

   1. תודה צבי.
    ואז- במוזיאון שילדים חינם הם נכנסים איתנו משם?
    וכשהילדים במחיר מוזל אז צריך לרכוש להם כרטיס בקופה?
    (סליחה שמציקה אבל סיבה חשובה שלנו לקנות את הכרטיס לארבעה ימים תהיה חסכון בזמן בתורים. מבחינה כספית נראה לי שאנחנו גבוליים ויכולים להרוויח או להפסיד מעט, אבל אם זה חוסך לנו זמן- זה שווה לנו)

    1. צבי חזנוב

     היי דלית.

     מעולם לא טיילתי בפריז עם ילדים כך שאינני רוצה לספק לך מידע שאינני בטוח לגביו במאה אחוז.

     לדעתי, הגיוני הוא שהילדים פשוט יכנסו אתכם במידה ויהיה לכם כרטיס מוזיאונים כך שלא צריכה להיות בעיה.

     צבי

 2. איזו סקירה מעולה. מחכה להשלמה של הרבעים החסרים.
  נדמה לי בזכרוני שיש מוזיאון נפלא לטבע ומדע באזור של הבראנלי – משיחת המלצה שנהלתי עם פריזאי מקורי לאחר שכמעט נשקתי אותו כשחזרתי ממוזיאון ד’אורסיי בהמלצתו.
  אשמח לדעת אם יש כזה או שאולי לא הבנתי נכון והכוונה היתה למוזיאון האמנויות הפרימיטיביות.
  טוב גם לדעת מה בדיוק מוצג במוזיאון הליגיון שלמרגלות האורסיי שכן ישנם, מסתבר, פריזאים רבים שלא יודעים בדיוק על מה ולמה הוא קיים. ושאלתי לא מעט כי האורסיי מאוד מאוד אהוב עלי וכל פעם שאני שם אני תוהה במבט לכיוון המבנה היפה והצנוע שלידו

  1. צבי חזנוב

   היי מוזס. מוזיאון גדת בראנלי אכן מופיע ברשימה (הוא המוזיאון האחרון ברובע ה-7). במוזיאון אכן מוצגות אומנויות פרימיטיביות מאסיה ואפריקה.

 3. היי. ניסיתי להזמין דרך האתר של פרנקופילים כרטיסים למוזיאון רודן ליוני אבל הדף לא זמין.
  ניסיתי בדך של המוזיאון אבל הוא רק בצרפתית.
  אשמח לעצה?

  תודה

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.